понеділок, 8 грудня 2014 р.

«Шляхами львівських трамваїв» Частина 2

                                                                                            Фото: Христина Шаповал
  Привіт!
  Сьогодні настав час 2-ї частини розповіді про екскурсію "Шляхами львівських трамваїв" , як Вам і обіцяв. То ж продовжимо.. 

   Вагон трамваю, у якому власне відбувалась екскурсія, був відновлений силами ентузіастів —  це «CKD-Tatra T4SU» № 869. 
  Екскурсійний трамвайчик мав рухатися за старовинним маршрутом лінії кінного трамваю і якому якраз 30 листопада 2014 року виповнилось рівно 130 років від Головного залізничного вокзалу вулицями Чернівецькою та Городоцькю до площі Ярослава Осмомисла, далі  вулицями Підвальною, Винниченка, Личаківською на кінцеву на Пасічній.  
  Через певні труднощі із проїздом вул. Городоцької (автомобільний корок) маршрут був трішки змінений і вагон поїхав через вулиці Степана Бандери - Київська - Вітовського - Івана Франка до пл. Митної і далі вже на вул. Пасічну.
  Через рупор екскурсоводи розказували нам дуже цікаві факти про львівські трамваї, депо, а також, як колись працювали водії трамваїв.. Виявляється, колись ними могли бути лише чоловіки, бо у перших вагонах не було сидіння і всю зміну водій мусів стояти, а також було багато ричажків, до яких треба було прикласти силу. Іще кабіни водія як такої не було — був невеликий дашок.
  Люди дуже уважно слухали..Та дивились у вікно..


Іще один цікавий факт розказали-- колись "зайців", тобто безбілетників карали тим, що вони мали 1 день відробити у січкарні (яка знаходилась на теперішній пл. Івана Франка).. От би зараз подібне, то напевно ніхто б не захотів їздити без білета :)))

На зупинці вул. Пасічна було зроблено фото-зупинку ненадовго, щоб люди могли пофотографуватись


  І потім трамвай рушив у зворотньому напрямку маршрутом найстаршого діючого трамвайного маршруту Львова «Личаків - Головний залізничний вокзал», який було відкрито 120 років тому.
   Всередині трамваю було багато ілюстрацій, та цікавих фактів, але всі не вдалось сфотографувати, так як людей було дуже багато. 

  Ось одна із них, яка розповідає як привітали трамвай на Личакові.. Там колись жили візники і трамвай був їм конкурентом. Перший трамвай жінки візників закидали зіпсованими яйцями. А особливо відзначилась одна пані, яка зробила трамваю нетактовну пропозицію, що супроводжувалась "непристойними жестами" :)
А ось і інша...   Під час поїздки був організований збір коштів на відновлення раритених трамваїв і кожному вручався символічний квиточок, який необхідно було закомпостувати :))  Організатори пообіцяли штраф, якщо хтось не буде мати квиточка та ще й закомпостованого..
  
Я закомпостував його ;)
 
Який же штраф, так і не вдалось дізнатись, бо у всіх виявились квиточки закомпостовані і нікого було карати :)))Після поїздки ми відвідали трамвайне депо на вул. Городоцькій


Там оглянули трамваї-раритети SN-1 №093 -- Sanok
 
Дуже цікава система управління ричагами

«Gotha T59E» №002.

 
А також у дуже плачевному стані деякі екземпляри... Надіємось, їх відновлятьІ нарешті найцікавіше -- сам ангар де "живуть" та "відпочивають" львівські трамвайчики, і де завжди мріяв побувати


 
Якийсь домкратПісля завершення пізнавальної та надзвичайно цікавої екскурсії учасники розписались під листом до міської влади для надання приміщення під музей львівського трамваю, а також, допомоги із ремонтом раритетних екземплярів. Ось як це відбувалось :) 

Як вже розказував ТУТ — познайомився із дуже цікавими і позитивними людьми ;)  
Знайомтесь:
Володя, Зеник, Христина та Ілона.  Дуже легко відбулось наше із ними знайомство — поговорили про різне, і про фотографію теж ;)
  Всі люди вже розійшлись, а ми не збирались і трохи собі спокійно пофотографувались, подуріли, бо уже людей не було і ніхто не заважав :)  Дякуємо кондуктору за реквізит :)
  От такі фото вийшли
 


І наостанок колективне фото на пам'ять :))
 

От і розповіді кінець, а хто дочитав/додивився — МОЛОДЕЦЬ!!!
 Надіюсь Вам було цікаво ;)

З повагою, Ваш Роман.
--------------------------------------------------------
 Пишіть мені — буду радий познайомитись:

2 коментарі:

Arnelika сказав...

Як все цікаво й пізнавально))) Фото - шикарні)) а дівчаткам личить капелюшок! Супер!

Роман Т сказав...

Так все і було ;)Радий, що комусь цікаво читати.
Дівчаткам і справді личить капелюшок -- погоджуюсь. :)