понеділок, 14 вересня 2015 р.

Флейта для малечі або M-Dates на Дитячому Форумі ;)


  Привіт! Фотограф Роман вже туткай.
  Як і обіцяв у Instagram, розповідаю Вам про концерт для діток на Дитячому Форумі ;) Було дуже музично  та весело. Отож, умощуйтесь зручніше і почнемо ;) Детальніше нижче...
  В суботу 12.09.2015 Ваш автор побував на концерті "M-Dates - музика для найменших" (дякую за запрошення Олені Лендєл) , що цього разу проходив у рамках Форуму Видавців. Мені вже доводилось фотографувати такі  концерти у Львівському будинку органної та камерної музики ( про них Ви можете почитати ось ТУТ і ТУТкай ), але цього разу у рамках Форуму концерт проходив у Львівському Природознавчому музеї, що на вул. Тетральній, 13. Із цим музеєм у мене є пов'язані особливі спогади із дитинства, про які можливо згодом я Вам розповім у окремій статті. А тепер до основного -- до концерту ;)
  У Львові на вулиці падав дощ, було сиро, похмуро та мокро, а от у музеї цього навіть не відчувалось -- тут панувала надзвичайна дитяча атмосфера. Ваш автор прийшов заздалегідь, щоб оцінити обстановку, освітлення і бути готовим якісно фотографувати. Піднявся старовинними сходами, які багато чого пам'ятають, і мої дитячі кроки теж :)

Стрілочки показували, що піднімаюсь у правильному напрямку
  

 На третьому поверсі біля дверей виднівся ось такий вказівник..


От і я на місці..


  Діток іще не було, лише музиканти  та організатори ;)  А ще ось такий симпатичний ведмедик чекав на малечу.


  І малеча не забарилась, а почала сходитись із батьками. Одним із перших прийшов ось цей хлопчик із матусею


Одразу побіг досліджувати кімнату І нарешті ведмедик вже не сам і має компанію ;)От вже почали сходитись й інші дітки. Дехто наводив красу :)


А хтось захотів фото на згадку.


А дівчинка Софія, яка буде грати на флейті діткам чекає на публіку.


От і ще один яскравий та емоційний глядач прийшов


Емоції просто переповнювали :)Дехто трішки більш спокійнішийІ вже знайомі із попередніх концертів Всеволод із мамою Тамарою :)   Нарешті можна було починати.


Усі задоволено слухали ;)


Лілія Стадник та Анастасія Побежимова зіграли нам чудову музику


Ведуча Лілія Винницька оголосила про відкриття концерту.


  А музикант і викладач музики Лілія Стадник почала розказувати дітям та їх батькам про історію флейти. Принесла також показати "прародичів" сучасного інструмента. Раніше флейта була поздовжньою, і тримали її в вертикальному положенні (подібно до сопілки). Потім з’явилася так звана поперечна флейта, яку музикант тримає горизонтально.


  Колись на початку усі флейти були "відкриті", тобто не було клапанів, які закривають отвори, як у сучасному варіанті інструмента.


Дітки уважно слухали, але кожен по різному. Хтось сидячи на ось такому цікавому кріслі-подушці


А комусь бракувало крісла :)


У Європі цей вид флейти у 17 ст. був удосконалений французькими майстрами на чолі з Оттетером, поступово витіснивши поздовжню


Ось така малеча теж прийшла із батьками послухати флейту


  Коли ж Лілія Стадник закінчила розповідати про певний період історії флейти, то Лілія Винницька оголосила про виступ молодої вихованиці...


  Виступила учениця 2 класу музичної школи №6 (керівник Лілія Стадник) -- Софія Пірожик. Софія навчається грі на флейті лише 1 рік, але вже дуже гарно виконує на ній різноманітні твори :)Дітки слухали її уважно


Софія закінчила виконання і маленькі слухачі весело плескали у долоні :)


  Лілія Стадник приготувала іще один невеличкий екскурс в історію. Продемонструвала ось таку дерев'яну старовинну флейту, якій вже близько 80 років. Цей раритетний інструмент іще без клапанів, як у сучасному варіанті. Що цікаво, то колись отвори на флейті робились під конкретного музиканта, і для чоловіків на інстументі зазвичай були ширші отвори, а для жінок -- вужчі, бо у жінок трішки тендітніші пальчики :)


 Ось цей конкретний екземпляр -- чоловіча флейта, але п. Лілія досить гарно зіграла на ній.


п. Лілія представила також свого учня Олеся Дзяму, який  у 2 класі музичної школи №6, як і Софія Пірожик, і теж грає на флейті лише перший рік. Але успіхи очевидні ;)


Під час виступу комусь захотілось присісти на щось м'яке :)


А ще комусь дуже весело танцюється у татка на руках :)


  Дітки послухали, як же звучить одна флейта, а потім у виконанні Софії та Олеся -- дует. Вони виконали українську народну пісню -- "Дощик іде"


Ось ця дівчинка була просто зачарована музикою


 А дехто і не проти щось перекусити біля мами :)


Після дуету настала пора послухати і тріо флейтистів.


Лілія Стадник нарешті розказала про сучасну флейту. І розповіла, що з 1832 року німецький майстер, флейтист, композитор Т.Бьом спочатку патентує конічну флейту з відкритими клапанами та механікою Бьома, а в 1847 році винаходить циліндричну флейту, яку використовують до сьогодні.І от, діткам вручають чудові та цікаві забавки-складанки із дерева від iWouldWood
, де потрібно вкласти потрібний фрагмент у відповідне місце.


Кожен робить це по своєму
А в цей час  Лілія Стадник та Анастасія Побежимова ( Музичне училище ім. С.Людкевича ) грають діткам менуети.


Справжній майбутній музикант росте -- дуже вже його музична колонка зацікавила


А іншому хлопчику цікаво укладати пазл :)
 
 А так виглядав весь цей "творчий гармидер" із висоти :)


   Лілія Стадник представила іще один різновид флейти -- флейта-пікколо  (piccolo - по-італійськи – «маленький»). Вона в два рази менша звичайної флейти і звучить на октаву вище. Її різкий свист прорізає звучність всього оркестру.


Анастасія Побежимова зіграла нам трішки, щоб дітки та батьки почули, як же ж звучить цей маленький інструментик. Він досить старий і має близько 80 років.


  А тим часом хлопчик спробував собі уявити, як це грати на інструменті (в даному випадку на гітарі). Виходило у нього досить непогано. Здається мені, що він буде гітаристом, як мінімум :) Лілія Стадник та Анастасія Побежимова продовжували грати різноманітні чудові мелодії, в тому числі і "Вененціанська ніч" М. Глінки


  Дітки наслоджувались музикою та забавками, що просто неможливо було відірвати їх від цього вельми цікавого заняття.


 


І Олену Лендєл теж нарешті зловив у кадрі
Ведуча Лілія Винницька


І ще раз  Олена...


Концерт тривав близько години, але пройшов дуже швидко, як 5 хвилин. Дітки розійшлись І мені теж був час іти... На вихід :)
 

Звичайно, було б цікаво скористатись старовинним ліфтом, що має більше 100 років :) Та він не працював ;)
 
 

Скористався не менш старовинними сходами :)
І вийшов на вулицю.. Ось так виглядає Музей ззвовніМаю надію, Вам сподобався фоторепортаж ;)
А Ви не полінуйтесь і візьміть своїх діток на наступні концерти M-Dates


Гарного Вам настрою та музики у серці :)

P.S. Це не всі фото -- всі Ви зможете завантажити на файлообміннику, як тільки завантажу -- розміщу посилання у соцмережах Facebook та Вконтакті ... Зовсім скоро... Звертайтесь, пишіть, додавайтесь у друзі :)

З повагою, Ваш фотограф Роман
----------------------------------------
  Потрібен фотограф -- пишіть:

Немає коментарів: