неділю, 27 вересня 2015 р.

Клавесин для діток або Ще один концерт M-Dates :)


  Привіт! Фотограф Роман тут ;) Із свіженькими фото та розповіддю про концерт для діток M-Dates: Клавесин, що відбувався 25 вересня 2015 року. Детальніше далі...
  Концерт для діток -- це завжди щось особливе і неповторне. Ніколи не було двох подібних. І цього разу він був особливим. На вулицях старовинного міста Лева падав дощ, було мокро та сиро, а у Львівському будинку органної та камерної музики панувала тепла атмосфера дитячої безтурботності. Дякую Олені Лендєл за запрошення фотографувати, а Олені Мацелюх -- за чудову гру на інструментах.
   Коли Ваш автор прибув на місце, близько півгодини до початку, то у залі практично нікого не було. А прийшов я не сам, а із племінницею Яночкою ;)
  
Виглядає інструмент ось так


Під кришкою -- металеві струни, натягнуті на деку.
 А ось і перший бажаючий спробувати пограти -- Всеволод ;) Племінниця Яночка чомусь побоялась клавесину, але їй до вподоби більше припало фортепіано.
 

Тим часом діток у залі ставало все більше і більше... І їм клавесин дуже сподобався -- кожен хотів хоча б пальчиком доторкнутись до клавіш.Аж тут сталося ось таке -- приземлився красивий та блискучий вертоліт. Але не справжній -- іграшковий :)


Прийшла і мама із малюком, щоб долучити його до прекрасного ;)


Хлопчикам дуже сподобався клавесинІ от, нарешті вже всі зібрались -- можна починати концерт
  Ведучим концерту був композитор Богдан Котюк. Він привітав наймолодших слухачів та їх батьків у органному залі та коротко розказав про певні моменти безпеки. 

І нарешті оголосив початок дійства ;)


Чудова Олена Мацелюх виконала один із творів для клавесину. Звучало дуже цікаво та гарно.
Чесно скажу Вам, що ніколи вживу не чув цього інструменту :) Мені сподобалось.

Всеволод із мамою Тамарою слухали ось так  Дітки вибухнули оплесками п.Олені, а Богдан Котюк продовжував розповідати про інструмент та його виникнення. 

 
Він навіть змайстрував ось такий цікавий пристрій, що нагадував лук. 


  І розказав, що колись у давнину, коли люди полювали за допомогою лука, то зауважили, що якщо натягнути тятиву і щипати її, то вона має свій звук: довга -- низький, а коротка -- високий.
  Дітки уважно слухали п. Богдана


Дехто і мені ручкою помахав ;)


А ще комусь зручно на колінах у матусі.

  
  Клавесин -- клавішний струнно-щипковий інструмент. Предком його є псалтеріум, який щипали руками. Потім його удосконалили і отримали клавесин, де струни щипає спеціальний механізм. А після клавесину було фортепіано, яке звучить набагато голосніше.

Історію виникнення інструментів наочно продемонстрували на слайдах
  Олена Мацелюх ще зіграла один із творів для клавесина.Всі уважно слухали, а дехто навіть від захоплення широко розкрив очі та відкрив рота :)


Матуся задоволена :)


  І на завершення теорії п. Богдан Котюк показав на екрані, як працює механізм клавесина і з чого він складається. Подивіться і Ви.


  Під кінець концерту п. Олена Мацелюх зіграла "Симфонію Й.С. Баха для двохмануального клавесина"   Коли всі думали, що вже завершився концерт, то очікував невеличкий сюрприз -- Олена Мацелюх зіграла іще на фортепіано, щоб продемонструвати, як же відрізняється звучання клавесину та фортепіано.


Тато з сином теж насолоджувались грою
   На відміну від клавесину, де струну щипають, то у фортепіано струни вдаряють спеціальними молоточками, відповідно інструмент звучить голосніше.


І зачаровані грою фортепіано мама та синочок.


Богдан Котюк виглядав задоволеним від концерту  І як п. Олена завершила грати на фортепіано -- всі дітки гарно подякували за чудовий концерт бурхливими оплесками.
  Розпочалась іще одна частина дійства -- з'явились різноманітні іграшки, що їх спеціально приготували дітками, щоб вони могли побавитись. Це є одним із основних атрибутів, і без цього не обходиться ні один концерт :)


А ще попросили зробити сімейне фото на згадку -- не зміг відмовити


Тим часом кожен із малечі знайшов чим зайнятисьОсь така симпатична корівка завітала  до діток в гості, щоб їх забавити


І трішки такогоА хлопчик Лука вміє ось таке робитиМашинка -- ось що треба :)


А племінниця Яночка вигравала свої віртуозні партії на фортепіано


Із татком на клавесині


 Та як же без фото Олени Лендєл із синочком Лукою :)


Ось і опустів зал.. Одинокий клавесин залишився стояти посеред нього, прислухаючись до звуків осіннього львівського дощу. Та він не сумував, він знає, що невдовзі стіни концертного залу знову наповняться дитячим сміхом ;)


  І Ви не сумуйте, дорогі читачі,  а знайдіть чим зайнятись  у похмуру осінню погоду. Почитайте дітям казки, зробіть смачне какао з молоком. А ще -- слідкуйте за новими концертами "M-Dates - музика для найменших".  Вони точно не дадуть сумувати Вам та Вашим діточкам.

До наступних дописів ;)

P.S. Це не всі фото -- всі Ви зможете завантажити на файлообміннику, як тільки завантажу -- розміщу посилання у соцмережах Facebook та Вконтакті ... Зовсім скоро... Звертайтесь, пишіть, додавайтесь у друзі :)

З повагою, Ваш фотограф Роман
----------------------------------------
  Потрібен фотограф -- пишіть:

4 коментарі:

Анонім сказав...

чи є завантажені всі фото?

Роман Т сказав...

Анонім -- куди Вам скидати посилання на фото? ;)

Анонім сказав...

Можете і в себе в блозі чи у фейсбуці m-dates чи написати вам сво пошту?

Роман Т сказав...

Анонім -- у кінці статті є посилання на мої сторінки у соцмережах та адреса електронної пошти. Напишіть мені повідомлення або листа