неділю, 5 серпня 2018 р.

Органні "Дзвони Чорнобиля" на Фестивалі літньої пори Pizzicato e Cantabile 2018


  Привіт всім!
  Фотограф Роман Тупись тут ;) Із надзвичайно емоційним концертом "Дзвони Чорнобиля" органістки Юлії Ландау 4 серпня 2018 року в рамках ІІІ Міжнародного Фестивалю концертів літньої пори "Pizzicato e Cantabile" у Львівській обласній філармонії. Про все детальніше далі...
   Почнемо...

Отож, орган готовий дивувати Вас ;)Глядачі вже в залі -- розмовляли собі на різні теми ;)І любителі зробити фото телефоном ;)


Та годі вже розмовляти й фото робити, бо ж концерт вже треба починати.


Юлія Ландау вийшла сцену, клонилась і почала грати твір німецького композитора
J.L.Krebs -- Preludium & fugue G-Dur 


Орган зазвучав яскравими барвами від доторку талановитих рук Юлії.


Органістка Олена Мацелюх (організатор Фестивалю) сьогодні у якості асистента.


Допомагає перемикати регістри коли потрібно, щоб Юлія не відволікалась.
Як бачите, не тільки талановитими руками, а й ногами Юлія грає ;)Майстерно і захоплююче.


От такі вони -- руки органіста.


Яскраве завершення твору


І поклін під яскраві оплески.


А от вже й на сцені наш ведучий Богдан Котюк -- композитор, музикознавець.
Він привітав усіх на вечорі із органом і розповів про композитора Йоганна Людвіга Кребса, твір якого ми послухали першим. Він був учнем Й.С.Баха. У Баха не так було багато знаменитих учнів, а Й.Л.Кребс композитор, який потрапив якраз між епохи бароко та класицизмом. Саме тоді був проміжний стиль -- ґалант. Ця музика є вартісна і вона сьогодні звучить.


Матимемо змогу послухати й інших композиторів, зокрема Йоганна Пахельбеля. Він був попередником Й.С.Баха і переставляв південно-німецьку школу органу. Його творчість була зйорієнтована більше на італійську музику і тим вона цікава.


Отож, слухаємо.


Johann Pachelbel -- "Chaconne f-moll"


Спокійна, жива мелодія , яка линула із органу і серця Юлії Ландау.


Відчуйте це у кожному русі...

А Олена Мацелюх невтомно бігала навколо і допомагала перемикати регістри.


І все звучало дуже проникливо...


Делікатно і акуратно!


Ось так!І... Чуттєве завершення


Поклін під оплески вдячної публіки!


Творчість Й.С. Баха була на довгий час забута взагалі. Але це стосувалось не лише Й.С. Баха, а все через те, що став популярним стиль ґалант, який легший для сприйняття. Все могло б забутись, якби не один французький композитор, органіст -- Alexandre Guilmant. Він зібрав музику епохи бароко у велику антологію, яку він видав. У неї увійшли твори Букстегуе, Пахельбеля, Баха, Свелліка і таким чином та музика дістала нове життя. Це нове життя відбулось у той час, коли на перший план вийшов орган, але вже новий -- симфонічний. Це був винахід майстра органів Арістіда Кавайє-Коля у 19 ст., який міг змагатись із цілим симфонічним оркестром. Alexandre Guilmant  був тим, хто пропагував симфонічні органи виробництва А.К. Коля, писав симфонічні твори для органу. Він писав сонати.


Юлія настроїлась.


Alexandre Guilmant -- Sonata d-moll op.42 (1-а частина)


Почалось із потужного звучання.


А потім поступово переходило у різноманітні музичні барви від голосних, до дуже ніжних і тихих.


Юлія прекрасно справляється із педалями, що відповідають за найнижчі звуки.


І руками.


Натхненно..І подяка під оплески!


Браво!


Юлія Ландау умовно представляє Київ. Умовно тому, що сама вона із Чорнобиля. Концерт має назву "Дзвони Чорнобиля". Це була епохальна і страшна подія, яка відбулась на пеертині між соціалізмом і поваленням цього ладу, призвела у великій мірі до зникнення "імперії зла". Радянський союз не міг більше змагатись, бо він не може справитись із атомом, атом перестав бути мирним, перейшов усі кордони. Вітер із Чорнобиля подув на  Швецію, Чехію, Німеччину. Уся Європа зрозуміла, що є небезпека для людства взагалі. Цей момент не залишив байдужим нікого. Саме тоді до Львова  у мікрорайон Сихів приїхало багато переселенців із Чорнобиля. Вони були сумні, бо треба було покинути все, все що нажилося роками, залишились спогади і.. минуле.
Зараз Зона Відчуження змінилась, сприймається по-новому -- туди возять екскурсії, так звані сталкери ідуть туди за гострими відчуттями. Юлія Ландау була однією із тих, хто евакуювався в ті перші дні, коли вибух відбувся. Її батьки працювали на ЧАЕС. Сьогоднішній концерт центральним номером має симфонію Мікаела Таривердієва -- "Чорнобиль" і складається із 2-х частин: "Зона" та "Qvo Vadis?".


 Слова "Qvo Vadis?" ("Куди ідеш?") сказав Ісус Христос св. Петру, коли його зустрів.
Петро злегковажив словами Ісуса і йшов геть. Ісус його зустрів і запитав "Куди ідеш?"
От так само і ми маємо запитати себе -- "Куди ми йдемо? Чи мирний атом чи треба відмовитись від цієї страшної енергії.." Саме ці питання задає нам у своїй симфонії М. Таривердіиєв,  який був у Чорнобилі і мав яскраві враження. 


Для того, щоб були яскраві враження і у Вас, від того що відбувалось у той час, виконання буде супроводжуватись відеорядом, який Юлія Ландау підготувала із власних спогадів, фото, навіть ті коли вона із мамою зовсім маленька тікає....


Навіть ті слова стандартні, операторів спокійні "Відбувся вибух, загорілось... Все добре" А насправді не все добре, і це не все добре вже 30 років впливає на нас і саме завдяки Чорнобилю світ дізнався про Україну... Не ми будували ЧАЕС біля столиці України, а ті, хто зараз нав'язує нам війну, не хоче нашої незалежності.І ми задумаймося...


Юлія Ландау!


Симфонію Мікаела Таривердієва -- "Чорнобиль" із 2-х частин: "Зона" та "Qvo Vadis?"


Від перших акордів пробрало аж до мурашок...


Словами це важко передати... То ж відчуйте музику і атмосферу за допомогою світлин без коментарів... Вони зайві... Відчуйте серцем...
БРАВО!!!!!!!


Браво!!!


Колір і фото на екрані символічні -- життя продовжується!


І перебуваючи у цьому настрої ми послухаємо два хорали Й.С.Баха без перерви.


Johann Sebastian Bach -- Choral "Wenn wir in höchsten Nöthen sein" ("Коли ми найбільше потребуємо")
Johann Sebastian Bach -- “Ich ruf' zu Dir, Herr Jesu Christ” ("Взиваю до Тебе, Господи")

І на завершення безсмертна "Арія" Й.С. Баха


Люди вражені!


Захоплені.


І знову БРАВО!!!Під кінець Юлія взяла мікрофон і подякувала усім -- теплій публіці, організатору Олені Мацелюх і ведучому Богдану Котюку.


Фото на згадку мусить бути.
І подяка від людей за чудовий концерт.
І позитивне фото для Юлі  ;)


Чекаю Ваших коментарів ;)
А ми із Вами зустрінемось вже сьогодні 5 серпня 2017 (субота) о 19:00 на концерті "Читаючи 150 Псалом Царя Давида або Цимбальна одержимість" у Львівській обласній філармонії. Квитки ТУТ  та у Касі Філармонії.

 З повагою, Ваш фотограф Роман Тупись.
----------------------------------------
  Хочете "живі" та "душевні" фото?
Дзвоніть і не пошкодуєте:
0509787625
0678663195
----------------------------------------
Цікавить фотозйомка -- пишіть мені:

Немає коментарів: