четвер, 5 вересня 2019 р.

Олег та Анна -- щасливі попри все молодята. Таїнство Шлюбу


  Привіт всім!
  Фотограф Роман Тупись вже тут ;) Із  продовженням розповіді про щасливий день у житті Олега та Анни, який мав важливу місію фотографувати. Ранок нареченого і нареченої Ви вже бачили, то ж настала пора найважливішого моменту -- Таїнства Шлюбу. Про все детальніше далі...
 Будемо привідкривати завісу...

 Ось у цьому красивому храмі відбуватиметься Таїнство.
 

 Марійська дружина вже у повній готовності очікує на молодят.


А також два отці --  о. Остап (зліва) та о. Михайло (зправа).
Це для Олега та Анни буде приємним сюрпризом, бо вони знають лише про присутність о. Остапа ;)


Тим часом заходжу всередину...
Храм величний та затишний.


А вівтарники теж готові.


Краса!Олег та Анна вже у воротах церкви. 
Приємно здивовані, бачачи кожен священика із своєї парафії ;) 


Священики теж раді ;)


Привітали наречених і запросили у храм.


Діточки тим часом сипали перед ними пелюстки троянд.


Зараз у притворі буде обряд заручин, під час якого священик благословляє пару та одягає обручки. У нас це все відбувається із двома отцями, які розподілили між собою певні частини.


Обручки вже на своєму місціЦе іще був Великодній час, то ж отці Таїнство розпочали так:
"Христос Воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим що в гробах життя дарував"


Серйозні Анна та Олег.


"Боже Вічний, Ти єднаєш нез’єднаних і призначаєш для них непорушний союз любови. Ти благословив Ісаака та Ревеку і вчинив їх спадкоємцями Твоєї обітниці. Сам благослови і рабів Твоїх цих Олега та Анну, наставляючи їх на всяке добре діло. Бо Ти Милостивий і Чоловіколюбний Бог єси, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь"


"Мир всім!"


Чистота моменту..."Господи Боже наш, Ти з народів Церкву, як Діву чисту, заручив з Собою. Благослови і заручини ці, з’єднай і охорони рабів Твоїх цих у мирі та однодумності.

Бо Тобі належить усяка слава, честь і поклоніння, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині, і повсякчас, і на віки віків."


Усі вівтарники також серйозні.


А тепер освячення обручок.

"Освячуються обручки ці, окропленням води цієї свяченої во ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь."


Ось так...


"Заручається раб Божий Олег з рабою Божою Анною
в ім’я Отця і Сина, і Святого Духа. Амінь"


Уже заручений Олег...


"Заручається раба Божа Анна з рабом Божим Олегом
в ім’я Отця і Сина, і Святого Духа. Амінь"


Анна теж заручена...


"Господеві помолімся"


"Господи Боже наш, Ти подорожував зі слугою патріарха Авраама, що був посланий до Месопотамії висватати дружину для господаря його Ісаака, і через черпання води відкрив йому, як заручитися з Ревекою.


Сам благослови і заручини рабів Твоїх Олега та Анни, утверди промовлене ними слово, укріпи їх святим Твоїм єднанням; Ти бо спочатку чоловічу стать і жіночу сотворив, і з чоловіком жінку з’єднав на поміч та на продовження роду людського. Сам же, Господи Боже наш, що послав істину в насліддя Твоє і обітницю Твою рабам Твоїм, отцям нашим, обраним Тобою з роду в рід, зглянься на раба Твого Олега і на рабу Твою Анну і утверди заручини їхні у вірі й однодумності, у правді і любові. Ти бо, Господи, явив приклад заручин та утвердження у всьому: через перстень дана була влада в Єгипті Йосифові; через перстень прославився Даниїл у країні Вавилонській; через перстень відкрилася невинність Фамари; через перстень Отець наш Небесний явив любов до Сина Свого: надіньте, сказав, перстень на правицю Його..."


Діти на шлюбі -- завжди цікаві. Цей хлопчик був чемний, дуже уважно все слухав.


 Священик прикриває руки молодят єпитрахилем і так вони ідуть до середини церкви під торжественний спів усіх. 


Бог провадить...


Отець Остап ідучи кадить. 
Кадило означає Святого Духа, який сходить.
Тепер Олег та Анна стають один напроти одного.

Отець питає подругів по черзі:
- "Чи маєш ти, Олег, добру і непримушену волю та тверду думку взяти собі за дружину цю Анну, що її тут перед собою бачиш?
- Так
 Чи не прирікав ти іншій невісті?
-Ні"


- "Чи маєш ти, Анна, добру і непримушену волю та тверду думку взяти собі за мужа цього Олега, що його тут перед собою бачиш?
- Так
 Чи не прирікала ти іншому мужеві?
-Ні"


"Благословенне Царство Отця, і Сина, і Святого Духа нині, повсякчас, і на віки віків"


І далі йде прохальна єктенія:

"За мир з неба і спасіння душ наших Господу помолимось...
За спокій усього світу, за добрий стан святих Божих Церков і за з’єднання всіх Господу помолимось..
За святий храм цей і тих, що з вірою, побожністю та страхом Божим входять до нього, Господу помолимось...
...
За рабів Божих Олега та Анну, що нині одружуються одне з одним єдністю шлюбу, і за спасіння їх Господу помолимось...
..."


Корони для наших молодят готові.


А тепер трохи емоцій гостей, отців, молодят і атмосфери... 
Без коментарів...
"Благословен єси, Господи Боже наш, тайного і непорочного шлюбу Священноздійснителю і тілесного Законоположителю, нетління Охоронителю і діл житейських Благий Упоряднику. Ти Сам, Владико, на початку сотворив чоловіка, поставивши його царем над усім створінням, і сказав: «Недобре бути чоловікові самому на землі, сотворім йому помічницю, подібну до нього». І, взявши одне з ребер його, створив йому жону; Адам же, побачивши її, сказав: «Це кість від костей моїх, і тіло від тіла мого; жоною вона називається, бо від мужа свого вона взята». Тому залишить чоловік отця свого і матір і прилучиться до жони своєї, і будуть вони обоє як одне тіло, і кого з’єднав Бог, людина нехай не розлучає. Сам нині, Владико, Господи Боже наш, пошли Твою небесну благодать на цих рабів Твоїх Олега та Анну і дай рабі Твоїй цій у всьому коритися мужеві, а рабові Твоєму цьому бути головою жони, і щоб жили вони за волею Твоєю. Благослови їх..."

Розстелення рушника перед тетраподом, де зараз Олег та Анна даватимуть подружню присягу на Євангелії.


Отець Михайло покриває руки наречених єпитрахилем.


"Я, Олег, беру тебе, Анну, за жінку і прирікаю тобі любов, вірність і чесність подружню, і що не залишу тебе аж до смерті. Так мені, Боже, поможи, в Тройці святій єдиний, і всі святі"."Я, Анна, беру тебе, Олега, за мужа і прирікаю тобі любов, вірність, чесність і послух подружній, і що не залишу тебе аж до смерті. Так мені, Боже, поможи, в Тройці святій єдиний, і всі святі".
А зараз одягання корон, як символу вінця Небесного Царства, спільноти християнського шлюбу.


"Вінчається раб Божий Олег із рабою Божою Анною, в ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь"
"Вінчається раба Божа Анна із рабом Божим Олегом, в ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь""Господи Боже наш, славою і честю вінчай їх".


"Мир усім!"


"Будьмо уважні!"


"Поклав єси на головах їх вінці з каміння дорогоцінного, життя просили у Тебе, і Ти дав їм."Читання Апостола Павла до Ефесян:
 "Браття, дякуйте за все завжди Богові й Отцеві в ім'я Господа нашого Ісуса Христа.
Коріться один одному у Христовім острасі. Жінки нехай коряться своїм чоловікам, як Господеві, бо чоловік голова жінки, як і Христос голова Церкви, свого тіла, якого він Спаситель. А як Церква кориться Христові, так у всьому й жінки - своїм чоловікам.


Чоловіки, любіть своїх жінок, як і Христос полюбив Церкву й видав себе за неї, щоб її освятити, очистивши купіллю води зо словом, щоб появити собі Церкву славну, без плями чи зморшки або чогось подібного, але щоб була свята й непорочна.

Так і чоловіки повинні любити своїх жінок, як свої тіла; бо хто любить свою жінку, себе самого любить. Ніхто ж ніколи не ненавидів свого тіла, навпаки, він його годує і піклується ним, як і Христос Церквою, бо ми - члени тіла його. Тим то покине чоловік свого батька і свою матір, і пристане до своєї жінки, і вони обоє будуть одне тіло.

Це велика тайна, а я говорю про Христа і Церкву. Нехай же кожний з вас зокрема любить свою жінку так, як себе самого, а жінка нехай поважає чоловіка"А зараз запалювання свічок перед читанням Євангелія. Це символ Божого слова, яке просвічує кожну людину.


Усі співають: "Алилуя!"
А отці Остап та Михайло подають свічки молодятам.


Просвічені Божим світлом...


Хтось мене помітив...


Дружба Олександр, здається ангела побачив, а його дружка Соломія натхненно молилася, закривши очі.


Усі гості теж молились за Олега та Анну.Дуже цікаво, але читання Євангелія відбувалося так -- 1-ші дружби тримали Євангеліє на руках.

"Премудрість прості, вислухаємо святого Євангелія, Мир всім!"
Від Івана святого Євангелія читання:
"В той час було весілля у Кані Галилейській, і була там мати Ісусова. А запрошений був Ісус і ученики Його на весілля. І коли не стало вина, сказала мати Ісусова до Нього: Вина не мають. Сказав їй Ісус: Що мені й тобі, жено; ще не прийшов час мій. Мовила мати Його до слуг: Що тільки вам скаже, зробіть.
А було там шість кам’яних ведер, що стояли для очищення юдейського, що вміщали по дві або по три мірки. Сказав їм Ісус: Наповніть ведра водою. І наповнили їх доверху. І сказав їм: Зачерпніть тепер і принесіть старості. І принесли. Коли ж покуштував староста вина, що постало з води (і не знав, звідки воно, а слуги, що зачерпнули воду, знали), закликав староста жениха і мовив йому: Всякий чоловік добре вино спершу подає, а гірше тоді, як уп’ються, ти ж зберіг добре вино аж досі. Ось учинив Ісус початок чудес в Кані Галилейській і об’явив славу свою: і увірували в Нього ученики Його."


"Господи Боже наш! Піклуючись про спасіння людей, Ти завітав до Кани Галилейської, щоб показати чесний шлюб Твоїм пришестям. Сам і нині рабів Твоїх цих Олега та Анну, яких Ти зволив з’єднати одне з одним, збережи в мирі та однодумності, чесним шлюб їхній яви, ложе їхнє неоскверненим охорони, поможи їм провадити життя в непорочності і сподоби їх дожити до старости глибокої та з чистим серцем заповіді Твої виконувати.

Бо Ти єси Бог наш, Бог, щоб милувати і спасати, і Тобі славу возсилаємо, з Безначальним Твоїм Отцем, і Всесвятим і Благим і Животворящим Твоїм Духом, нині, і повсякчас, і на віки віків."
Король Олег і королева Анна...


І ще трохи емоцій без коментарів... Фото все розкажуть самі..."Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє; нехай прийде Царство Твоє; нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого."


Портрети для коронованих осіб ;)"Голови ваші Господеві приклоніть"


А зараз буде обряд спільної чаші
Спільна чаша -- символ радостей і смутку, які мають ділити один із одним до кінця життя.

Отець Остап ще сказав пару слів: "Христос Воскрес! Олег, Анна -- можна вже Вас привітати із християнським подружжям, чоловіком і дружиною. У цей момент, коли Ви складаєте присягу один перед одним, а відтаак отримуєте благословення священика, отже стаєте подружжям. А зараз вже буде одна важлива частина -- обряд спільної чаші. Спільної через те, що Ви стали одним подружжям.
 

Цей символ, що Ви п'єте із однієї чаші означає, що Ви тепер живете одним життям, Ви є цілим християнським подружжям, яке благословив Господь. Спочатку буде пити чоловік, а потім дружина. Основне чоловіку не забутись і все не випити".


Олег і Анною аж посміхнулись від його останніх слів.


Ось і чаша
Завершився обряд...


Потім священик з'єднує руки і здійснюється обхід тричі навколо аналою -- під супровід церковних тропарів. Коло -- символ вічного Таїнства, а обхід із священиком -- служіння церкві.


У цей час люди і хор співають: "Ісає, радій, Діва мала в утробі і породила Сина Еммануїла, Бога і Чоловіка, Схід ім’я Йому; Його ж величаючи, Діву прославляємо".Кожен із отців зробив обхід по черзі ;)
Спочатку отець Остап.А потім і отець Михайло.

Співали тропар
"Святі мученики, ви славно страждали і вінчалися, моліться до Господа, щоб помилував душі наші."

І  знову отець Остап.

"Слава Тобі, Христе Боже, апостолів похвало і мучеників радосте, що проповідували Тройцю Єдиносущну""Возвеличся, як Авраам, і благословися, як Ісаак, і умножся, як Яків, пробуваючи в мирі і сповняючи в правді заповіді Божі""І ти, невісто, возвеличся, як Сара, і возвеселися, як Ревека, і умножся, як Рахиль, втішаючися своїм мужем, придержуючись меж закону, бо так зволив Бог".
Бабуся тішиться...


"Боже, Боже наш, Ти прийшов до Кани Галилейської і там шлюб благословив. Благослови ж і рабів Твоїх цих, що з волі Твоєї шлюбом з’єдналися. Благослови їхні входи та виходи, примнож у добрі життя їхнє, прийми вінці їхні в Царстві Твоїм і збережи їх чистими, непорочними і неосоромними на віки віків."

"Голови ваші перед Господом вклоніть."

Благословення хрестом тричі:
"Отець, Син, і Святий Дух, Всесвята Єдиносущна і Живоначальна Тройця, Єдине Божество і Царство, нехай благословить вас, і нехай дарує вам довголіття, радість у дітях, успіх у житті та вірі, і нехай сповнить вас усяким добробутом на землі, і сподобить вас обіцяні блага прийняти, молитвами Святої Богородиці і всіх святих."І завершення:
"Христос, Істинний Бог наш, що в Кані Галилейській пришестям Своїм чесний шлюб показав, молитвами Пречистої Своєї Матері, святих славних і всехвальних апостолів, святих боговінчаних і рівноапостольних Константина та Єлени, святого великомученика Прокопія і всіх святих, помилує і спасе нас, бо Він Благий і Чоловіколюбець."І невеличка настанова для Олега та Анни від отців.

Спочатку від о. Остапа:
"Христос Воскрес! Дорогі новоодружені, тепер чоловік та дружина -- Олег та Анна. Вітаю Вас із тим сьогоднішнім днем. Він є великим у вашому житті, адже Ви зробили певний початок, зробили перший крок. Зробили цей перший крок на рушничок. Так само подібно це Шлюб є першим кроком у Вашому подружньому житті. Сьогодні якраз воно розпочинається. Ви довго до нього готувалися -- подружні науки пройшли. Ви більше пізнавали те подружнє життя.

У сьогоднішньому Євангелії ми чули про укладення подружжя у Кані Галилейській. Відбулося чудо перетворення води у вино, при тому не просте, а найкраще. Так само, як добре вино настоюється із часом, так і Ваше подружжя має ставати кращим. Любіть одне одного, зростайте на славу Божу, най Боже благословення завжди буде із Вами..."


А поки отець говорить, то знову іду ловити емоції ;)


Олег та Анна ось так слухали напутні слова отця Остапа.


А також і усі рідні та гості ;)

Іще отець Михайло має що сказати:

"Христос Воскрес! Всечесний отче, дорогі молодята, дорогі брати і сестри. Скажіть мені, от чим може священик віддячити добрим, побожним парафіянам, які його шанують, поважають? Чим? Молитвою. Тобто, священики для того є, щоб молитися за своїх парафіян. І тому сьогодні я дуже вдячний отцю Остапу, який дозволив мені, щоб разом із ним молитися за Ваше спільне, добре у любові і злагоді життя. Тому, що Ви вибрали один одного -- це є дуже важлива і відповідальна річ. Дві долі поєдналися у одне життя, тому дай Вам Господь дорогі молодята, щоб Ви ніколи у своєму житті не жаліли за цей вибір. Дай Боже, щоб Ваші батьки, дивлячись на Ваше добре побожне життя, років за 20-ть, 30-ть, сказали: "Боже, дякую Тобі за таку невістку (зятя)". І тому мені направду сьогодні дуже приємно. Вибачте, зробив для Вас сьогодні такий несподіваний сюрприз, але повірте, воно того вартує, тому я ще раз вдяний отцю. Доброго Вам, довгого, у злагоді і любові життя. Христос Воскрес!".


"Благословенне і мирне життя, здоров’я і спасіння, достаток плодів земних, взаємну любов і згоду та в усьому добрий успіх подай, Господи, рабам Твоїм (імена) і збережи їх на многії літа"


Многая літа! Многая літа!"

Момент виведення молодої і одягання хустини.А Олег збоку молиться за щасливе сімейне життя, дякує Богу за все.


Ось так це відбувалось.


"Нехай покриває тебе Господь покровом крил Своїх і охороняє тебе і твого чоловіка від усього злого в усі дні життя вашого та дасть вам у мирі і благоденстві бачити дітей своїх навіть до третього і четвертого роду."
"Окропленням водою цією свяченою нехай зійде й спочине на тобі благословення Отця, і Сина, і Святого Духа, нині, і повсякчас, і на віки віків."

Олег чекає на Анну. А ось і вона ;)


Сім'я!


А тепер треба поставити свої автографи у книзі вінчань ;)


Спочатку Олег.


А потім Анна ;)


Настала пора перших дружбів також поставити свої підписи :)


 Спочатку БогданА потім і Анна ;) 


І от тепер у цій книзі, як і на Небесах, все зареєстровано.


Отець Остап урочисто вручив  Свідоцтво про одруження.


Ось таке.


Фото із отцями на згадку.


А також із дружбами і дружками ;)


А тепер із усіма гостями ;)
Піднявся на хори, щоб зробити це фото, бо інакше всіх би не помістив.
Із цього ракурсу набагато цікавіше і фактично усіх видно ;)


Діти вже у передчутті :)
Скоро наші молодята кидатимуть цукерки :)


Фото для Анни...


Та спочатку треба перечепити весільний букетик Олегу ;)


  Тепер він одружений, то ж букетик перечіпається на праву сторону.


Усе готове!


Перший цукерок і цьомки :)


А зараз почнеться...


Битва за солодке :) 


Ловіть емоції :)


Гарний "улов" :)Взявши Анну на руки, Олег переніс її за браму церкви.


А тепер вже можна і фото зробити із рідними ;)І Анні із дружками Анною та Соломією.


Серйозні дружби...


А ми вже у авто :) Їдемо кудись...


Щасливі...


Таїнство Подружжя звершене.. 

Куди ж ми поїхали?
Про це вже у одному із наступних дописів, але на нього треба буде трішки зачекати ;)

А поки чекаєте -- пишіть коментарі ;)
Чекаю ;)

З повагою, Ваш фотограф Роман Тупись
----------------------------------------
Хочете "живі" фото із Вашого весілля?
Дзвоніть і не пошкодуєте:
0509787625
0678663195
----------------------------------------
Цікавить фотозйомка -- пишіть мені:

1 коментар:

Аня Білик сказав...

Дуже дякуємо за чудові фото! Задоволені на всі 100
Дякуємо за гарний опис !
Чекаємо продовження!