субота, 30 січня 2021 р.

"Espressione" Меланії Макаревич на V Фестивалі Pizzicato e Cantabile 2020. Репортаж!


  Привіт всім!
  Фотограф Роман Тупись тут як тут ;) Із новим дописом про концерт "Espressione" на  V Фестивалі концертів літньої пори Pizzicato e Cantabileякий відбувався з 6 по 16 серпня 2020 року у Львівській національній філармонії. Це був сольний концерт відомої молодої талановитої львіської піаністки Меланії Макаревич. У ньому ми відчуємо багатство і "кольори" музики, пульс життя, експресію, романтизм і феєрію, втілену за допомогою таланту. Що і як було? Про це все далі детальніше...
 
Давайте починати ;)
 
Сьогоднішній концерт буде транслюватись онлайн, то ж біля сцени і безпосередньо на сцені багато різноманітної апаратури. 

От наприклад пульт звуку, щоб все звучало перфектно ;)

Та це іще не все ;)

Ось місце людини, яка відповідає за якісне відео ;)

Мікрофони тут не прості, а спеціальні, щоб жодна нотка, жоден тембр не загубились.Дві професійні спеціальні камери теж є ;)

Одна для загального широкого плану.

А інша для детального плану.

Фортепіано вилискувало під концертним світлом і тішилось -- дивіться як посміхається ;)

А глядачі тим часом у фойє виставку розглядають ;)

А дехто вже поспішає у зал ;)

І займає місця

Треба ознайомитись із програмою ;)


Все готово

І...

Починаємо!!

Піаністка Меланія Макаревич вже на сцені із гарним настроєм.

 
Директор Львівської національної філармонії Володимир Сивохіп мав слово на початку: 
"Доброго вечора шановні львів'яни та гості. Дуже приємно Вас знову бачити у цьому залі. Життя продовжується. Сьогодні відбувається онлайн-трансляція концерту, а окрім цієї зараз відбувається трансляція із собору св. Юра, де проходить концерт-відкриття Фестивалю "Музика у старому Львові". Я розумію, що ми створили дилему, але нема на то ради. 

Сьогоднішній концерт має один лаконічний термін і позначається лише одним словом -- експресія. Дуже хороший термін у теперішній час, бо він у нас наповнений експресією: відчуттями, думками, переживаннями про те що є, що буде і музичні погляди сьогодні прозвучать, різних композиторів, але в першу чергу їх об'єднує те, що вони наповнені експресією: чи одна із найпізніших сонат Ф. Шуберта, яка насичена прекрасним мелодизмом, експресивними тонами; чи мелодичні, міфологічні, експресивні тони у "Танці смерті" Ф. Ліста, чи прелюдії О. Скрябіна та навіть рання соната С. Прокоф'єва ще не буде такою гротескною, такою прокопівською, а буде ближче романтично-експресивною.
 
Всі ці відтінки -- їх є дуже багато у експресії, напевно будуть відображатися на цій сцені, де  молода талановита піаністка Меланія Макаревич наситить нас цим високим мистецтвом. Бажаємо Вам чудового вечора"

Меланія Макаревич налаштовується.

Зараз звучатиме твір австрійського композитора Франца Шуберта. Франц Шуберт є одним із основоположників романтизму у музиці, є автором понад 1000 музичних творів, серед яких понад 600 пісень, 9 симфоній і велика кількість творів камерної та літургійної музики.
Зацікавлення публіки музикою композитора за його життя було помірним, але значно зросло після смерті. Твори Франца Шуберта витримали випробування часом, досі не втратили популярності і належать до найвідоміших зразків класичної музики.

Отож, слухаємо

Ф. Шуберт. Соната Ля мажор, DV 664


Від доторку талановитих рук Меланії Макаревич ожило фортепіано.

Чарівно і повітряно.

Проникливо...


Талановито


Чуттєво!Експресивно!Барвисто!


Всепроникаюче...


Відточеність кожного руху. 


І зверніть увагу -- Меланія Макаревич виконує твір на пам'ять, без жодних нотних партитур.
Завершення!


Поклін під оплески.


Франц Ліст -- угорський композитор, піаніст, диригент, педагог, диригент, публіцист, засновник угорської композиторської школи. Він був надзвичайно багатогранною особистістю. Звичайно, перш за все це було фортепіано, він володів ним досконало і підкорив ним цілу Європу. Композитор був також містичною натурою і зараз ми послухаємо один із його творів, де поєднується містика із колоритом музики.

Ф. Ліст -- Танець смерті


І от танець розпочався. 
Дуже містичний ...


Так, неначе хвилюється море..
Пробирає до кожної клітинки душі...


"Послухаймо" фото. Вони самі все "розкажуть"... 
Без коментарів...


Завершення!


Браво!!! Бурхливі оплески!

Олександр Скрябін -- російський композитор, піаніст, педагог. У творчості Скрябіна представлені фортепіанні й симфонічні жанри. У 90-х рр. створені прелюдії, мазурки, етюди, експромти, 1-3-а сонати для фортепіано, концерт для фортепіано з оркестром, в 1900-х рр. — 3 симфонії, 4-10-а сонати й поеми для фортепіано, а також такі симфонічні твори, такі як «Поема екстазу» (1907), «Прометей» (1910) — етапний твір пізнього періоду творчості. У творчості Скрябіна своєрідно сполучаються пізньоромантичні традиції (втілення образів ідеальної мрії, палкий, схвильований характер висловлення, тяжіння до синтезу мистецтв, перевага жанрам прелюдії й поеми) з явищами музичного імпресіонізму (тонкий звуковий колорит), символізму (способи-символи: теми «волі», «самоствердження», «боротьби», «томління», «мрії»), а також експресіонізму. 

Зараз ми послухаємо із прелюдій op.11, який складається із 24 прелюдій. 

Отож, 

О. Скрябін -- Прелюдії, op.11


Експресійне завершення!!


Поклін під гарячі оплески глядачів.


От так!


І уважно слухаємо та насолоджуємось далі...

І на завершення концерту -- твір ґеніального українського композитора Сергія Прокоф'єва. Багато хто звик називати його російським, але насправді Сергій Прокоф'єв народився в Україні у маєтку Сонцівка Катеринославської губернії (на даний час с. Сонцівка Покровського району Донецької області). 

Отож, 

С. Прокоф’єв -- Соната №4, op.29

Глядачі заворожені...Вбирають кожну нотку...


Зосереджуються.


І трохи інших ракурсів ;)
Емоційне завершення!


Поклін задоволеної виступом Меланії під бурхливі оплески задоволеної публіки.І як годиться після концерту -- фото на згадку ;)

Спочатку такий портрет ;)

І щирі емоції..

Біля улюбленого інструменту.

І ще так.

Із директором Фестивалю -- органісткою Оленою Мацелюх.

На завершення  -- щирий портрет.


От таким був концерт фантастичної піаністки Меланії Макаревич.
Дякую щиро за чудову музику і перфектне виконання!

Маю надію Вам сподобалось читати ;)

Чекаю коментарів ;)

А ми із Вами зустрінемось вже у наступних дописах ;)


З повагою, Ваш фотограф Роман Тупись.
----------------------------------------
  Хочете "живі" та "душевні" фото?
Дзвоніть і не пошкодуєте:
0509787625
0678663195
----------------------------------------
Цікавить фотозйомка -- пишіть мені:

Немає коментарів: