середа, 13 січня 2021 р.

Ярослав та Вікторія -- щасливі світлі молодята. Таїнство Шлюбу


  Привіт всім!
  Фотограф Роман Тупись вже тут ;) Із дописом про щасливих світлих молодят Ярослава та Вікторії, Таїнство Шлюбу яких фотографував фактично у останній день літа. Це дуже відповідальний момент і дуже тішуся, що мені довірили таку відповідальну місію. Що ж було? Про все далі детальніше...
  Почнемо ;)

Відбувалося все у Гарнізонному храмі св. апостолів Петра і Павла у місті Львові.


На одному із шпилів є от такий красивий ангел.


Фото для молодят із друзями має бути ;)


Тим часом заходжу у храм де щойно закінчилась Служба і відбуваються приготування до Таїнства Шлюбу. Церкву реставрують, то ж є трохи риштувань але навіть із ними відчуваєш себе піщинкою у руках Бога.


Вівтар вражає, задумуєшся про своє життя.. 
Саме перед ним молодята Вікторія та Ярослав присягуть Богові на подружню вірність.


Велич!


На тетраподі вже майже все готове.


От такі оригінальні шлюбні свічки.


Молодята Ярослав та Вікторія вже при вході чекають на отця. 


Обручки на своєму місці -- у руках Божої Матері.


Ось такими маленькими є ми перед обличчям Бога.


Ось і  корони.
Корони - це образ вінця Царства Небесного, символ мучеництва і знак того, що Творець увінчав людину, як царя всіх земних створінь. А для молодят вінці означають те, що на все подальше життя вони стають один для одного царем і царицею.

Корона із образом Ісуса Христа для нареченого Ярослава


І для нареченої Вікторії із образом Богородиці.


Хрест і молитовник вже теж є.


Гості зручно розмістилися і в очікуванні Таїнства.


Отець Всеволод із Євангелієм.


То ж тепер все готове до Таїнства.


Отець Всеволод із отцем-дияконом Нестором вже йдуть до наших наречених.


Отець мовив так: "Ми із отцем-дияконом прийшли, щоб вас повінчати, але не знаємо чи ви цього хочете. Може ви передумали?"


Мирослав та Вікторія одностайно по черзі відповіли: "Так! Ми хочемо повінчатись!"
Наречені аж світились від щастя.


Отець ще розказав про певні моменти Таїнства: "Ми вас зараз тут благословимо і буде урочистий похід туди ближче де є Ваші рідні. 


Урочистим похід не лише тому, що ви урочисто виглядаєте, а тому, що ви прямуватимете разом, як Ви у Шлюбі прямуєте до Царства Небесного і Ваша молитва заведе вас туди."


А зараз буде чин заручин.


"Благослови Владико!"
"Благословенний Бог Наш завжди нині й повсякчас і на віки вічні".


Центральний момент чину заручин  -- закладання обручок.


"Заручається раба Божа, Вікторія, з рабом Божим, Ярославом, в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.""Заручається раб Божий, Ярослав, з рабою Божою, Вікторією, в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь."Дружби Сергій та Світлана молились за своїх друзів Вікторію та Ярослава


А зараз наречені йдуть за отцем до тетраподу тримаючись разом єпитрахилі, що є символом нерозривного зв'язку.


У цей час хор неймовірно красиво співає: 

"Блаженні всі, що бояться Господа, що ходять путями Його. Плоди праці твоєї будеш їсти, щасливий ти, і добре тобі буде. Жінка твоя — неначе лоза плодовита на краях дому твого. Сини твої — як парості оливки, навкруг трапези твоєї. Ось так благословляється чоловік, що боїться Господа. Благословить тебе Господь з Сіону, і побачиш добро Єрусалиму по всі дні життя твого, і побачиш синів твоїх синів. Мир на Ізраїля!"


А молодята Ярослав та Вікторія прямують разом.


Відчувається справжня любов у їх поглядах.
На тетраподі все готове до Таїнства Шлюбу.


Щира молитва до Небесного Отця.


І питання: "Чи маєш ти, Ярослав, добру і непримушену волю та тверду думку взяти собі за дружину цю Вікторію, що її тут перед тобою бачиш?"


Ярослав без жодного сумніву відповів: "Маю чесний отче".

- "Чи не прирікав ти іншій невісті?"
- "Не прирікав."


"Чи маєш ти, Вікторія, добру і непримушену волю та тверду думку взяти собі за мужа  Ярослава, що його тут перед тобою бачиш?

Вікторія теж відповіла: "Маю чесний отче".

- "Чи не прирікала ти іншому мужеві?"
- "Не прирікала."


"Ви шукали один одного і знайшли. А зараз будемо вже молитися сам Чин Вінчання. Буде дуже багато "Господи помилуй!", які співатиме наш хор. І вас теж прощу долучатися -- співати Вам можна і треба" 


Щасливі!!


І вже початок самого Таїнства Вінчання.

"Благословенне царство Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків".


Зосереджені.


"В мирі Господеві помолімся"


Батьки та рідні молились щиро за Ярослава та Вікторію.Отець мовив: 
"Боже Пречистий, всього створіння Творче, Ти з любови до людей з ребра праотця Адама жону йому сотворив, і благословив їх, і сказав: плодіться, і розмножуйтеся, і володійте землею, і в єдине з’єднав їх. Тому залишить чоловік батька свого та матір і прилучиться до жони своєї, і будуть двоє вони як одне тіло, і кого Бог з’єднав, людина нехай не розлучає. Благословивши раба Твого Авраама і лоно Сари розкривши, вчинив Ти його отцем народів многих. Ти дарував Ісаака Ревені і рід їх благословив. Ти Якова з Рахиллю з’єднав і від нього дванадцять патріархів явив. Ти Йосифа з Асенефою з’єднав і, як плід дітородження, Єфрема та Манасію їм дарував. Ти Захарію та Єлисавету прийняв і Предтечі народження їм явив. Ти від кореня Ісеєвого Приснодіву плоттю виростив, і від Неї тіло прийняв, і родився на спасіння родові людському. Ти через невимовний Твій дар і благість велику прийшов до Кани Галилейської і там, шлюб благословивши, на ньому чудо сотворив, щоб показати, що з волі Твоєї є законне подружжя та дітородження в ньому. Сам, Владико Пресвятий, прийми благання нас, рабів Твоїх, як там, так і тут невидимим Твоїм заступництвом благослови шлюб цей і дай рабам Твоїм цим Ярославу та Вікторії життя мирне, довгі літа, непорочність, любов між собою, мир, рід довговічний, в дітях утіху і нев’янучий вінець слави. Сподоби дітей їхніх побачити дітей своїх, охорони їх від пересудів людських і дай їм від роси небесної та від достатку земного; збагати дім їхній пшеницею, вином та оливою і всяким добробутом, щоб при потребі й іншим подавали; пошли їм і тим, що з ними, все, чого вони просять для спасіння".

А наречені дуже ніжно і ледь помітно тримали один одного за руки.


Дружби Світлана та Сергій натхненно молили Бога за щасливе життя подружжя Вікторії та Ярослава.Ярослав та Вікторія і надалі постійно тримають один одного за руки -- справжня сильна, щира і світла любов між ними.


Момент подружньої клятви -- дружби стелять весільний рушник.


Ярослав та Вікторія клячуть на коліна перед престолом і кладуть руки на Євангеліє. 


Отець Всеволод покриває їх руки єпитрахиллю і відбувається момент подружньої клятви.

"Я, Ярослав, беру тебе, Вікторіє, за жінку і прирікаю тобі любов, вірність і чесність подружню, і що не залишу тебе аж до смерти. Так мені, Боже, поможи, в Тройці святій єдиний, і всі святі.""Я, Вікторія, беру тебе, Ярослава, за мужа і прирікаю тобі любов, вірність, чесність і послух подружній, і що не залишу тебе аж до смерти. Так мені, Боже, поможи, в Тройці святій єдиний, і всі святі."


Щирі погляди у очі один одному.


"Що Бог з’єднав, чоловік нехай не розлучає".


А от і перше випробування -- отець Всеволод перев'язав руки молодят весільним рушником.


І сказав декілька слів: "Перше Ваше випробування. У деяких регіонах України молодята ходять так цілий день аж до кінця весілля. Це є нагода повчитися бути разом, разом одним тілом. У вас буде одна рука, щоб хреститися, Ярослав буде відповідати за обох...".Трохи атмосфери
Накладання на голови вінців.

"Вінчається раб Божий Ярослав із рабою Божою Вікторією, в ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь"


"Вінчається раба Божа Вікторія із рабом Божим Ярославом, в ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь".Отець мовить тричі: "Господи Боже наш, славою і честю вінчай їх".


Вінці символізують, що людина – чоловік і жінка – сотворена «мало що нижчою від ангелів, володарем над творінням» (пор. Пс. 8, 6-7; Євр 2,7) і покликана Богом бути співтворцем із Ним, приймаючи від Нього потомство. Вінці також символізують перемогу чоловіка і жінки, що підкорили тілесну пристрасть подружній любові, та вінець мучеництва як свідчення вірності Христовій любові аж до смерті.


"До Ефесян послання святого апостола Павла читання"


Кожен хоче мати відео із шлюбу ;)


Читання Апостола Павла до Ефесян:
 "Браття, дякуйте за все завжди Богові й Отцеві в ім'я Господа нашого Ісуса Христа.
Коріться один одному у Христовім острасі. Жінки нехай коряться своїм чоловікам, як Господеві, бо чоловік голова жінки, як і Христос голова Церкви, свого тіла, якого він Спаситель. А як Церква кориться Христові, так у всьому й жінки - своїм чоловікам.

Чоловіки, любіть своїх жінок, як і Христос полюбив Церкву й видав себе за неї, щоб її освятити, очистивши купіллю води зо словом, щоб появити собі Церкву славну, без плями чи зморшки або чогось подібного, але щоб була свята й непорочна.

Так і чоловіки повинні любити своїх жінок, як свої тіла; бо хто любить свою жінку, себе самого любить. Ніхто ж ніколи не ненавидів свого тіла, навпаки, він його годує і піклується ним, як і Христос Церквою, бо ми - члени тіла його. Тим то покине чоловік свого батька і свою матір, і пристане до своєї жінки, і вони обоє будуть одне тіло.

Це велика тайна, а я говорю про Христа і Церкву. Нехай же кожний з вас зокрема любить свою жінку так, як себе самого, а жінка нехай поважає чоловіка"


А за цей час трохи емоцій рідних і гостей на Шлюбі.. 
Без коментарів...Отець запалює свічки -- символ світла Божого, яке освічує життя наречених.
"Благослови, владико, благовістителя святого апостола і євангелиста Івана".

"Бог, молитвами святого славного, всехвального апостола і євангелиста Івана, нехай дасть Тобі слово благовістити силою великою для сповнення Євангелія возлюбленого Сина свого, Господа нашого Ісуса Христа".


"Від Івана святого Євангелія читання"


Від Івана святого Євангелія читання:
"В той час було весілля у Кані Галилейській, і була там мати Ісусова. А запрошений був Ісус і ученики Його на весілля. І коли не стало вина, сказала мати Ісусова до Нього: Вина не мають. Сказав їй Ісус: Що мені й тобі, жено; ще не прийшов час мій. Мовила мати Його до слуг: Що тільки вам скаже, зробіть


А було там шість кам’яних ведер, що стояли для очищення юдейського, що вміщали по дві або по три мірки. Сказав їм Ісус: Наповніть ведра водою. І наповнили їх доверху. І сказав їм: Зачерпніть тепер і принесіть старості. І принесли. Коли ж покуштував староста вина, що постало з води (і не знав, звідки воно, а слуги, що зачерпнули воду, знали), закликав староста жениха і мовив йому: Всякий чоловік добре вино спершу подає, а гірше тоді, як уп’ються, ти ж зберіг добре вино аж досі. Ось учинив Ісус початок чудес в Кані Галилейській і об’явив славу свою: і увірували в Нього ученики Його."


Уважно слухають...

Король Ярослав..


І королева Вікторія..


Дружби.Вловлюють кожне слово.


"Господи Боже наш! Піклуючись про спасіння людей, Ти завітав до Кани Галилейської, щоб показати чесний шлюб Твоїм пришестям. Сам і нині рабів Твоїх цих Ярослава та Вікторії, яких Ти зволив з’єднати одне з одним, збережи в мирі та однодумності, чесним шлюб їхній яви, ложе їхнє неоскверненим охорони, поможи їм провадити життя в непорочності і сподоби їх дожити до старости глибокої та з чистим серцем заповіді Твої виконувати".


З'єднані Богом.


А Господь тут освячує їх.


"Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє; нехай прийде Царство Твоє; нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого."


Мама вирішила зберегти важливий момент на відео ;)А хтось дуже серйозний ;)А зараз обхід навколо тетраподу, з'єднуючи руки і тримаючись за ризи отця, що символізує нерозривність і служіння церкві. Відбувається це тричі під спів тропарів:

"Ісайє, ликуй! Діва мала в утробі і родила Сина Еммануїла, Бога і чоловіка, восток ім’я Йому; Його величаючи, Діву ублажаємо.
Святії мученики, ви славно страждали і вінчалися, тож моліться до Господа, щоб помилував душі наші.
Слава Тобі, Христе Боже, апостолів похвало і мучеників радосте. Їх проповідь — Тройця єдиносущна."
А потім був поклін батькам, гостям і дружбам.
Сергій та Світлана тим часом тримають свічки. 


"Возвеличся, женише, як Авраам, і благословися, як Ісаак, і умножся, як Яків, пробуваючи в мирі і сповняючи в правді заповіді Божі.""І ти, невісто, возвеличся, як Сара, і возвеселися, як Ревека, і умножся, як Рахиль, втішаючися своїм мужем, придержуючись меж закону, бо так зволив Бог."


Батьки у щирій молитві.."Благословення Господнє на Вас!"


"Христос, Істинний Бог наш, що в Кані Галилейській пришестям Своїм чесний шлюб показав, молитвами Пречистої Своєї Матері, святих славних і всехвальних апостолів Петра і Павля яких храм наш святий, святих боговінчаних царів і рівноапостольних Константина та Олени, святого великомученика Прокопія і всіх святих, помилує і спасе нас, бо Він Благий і Чоловіколюбець".


Світлий і щирий отець Всеволод.


"Тепер вже можна розв'язати рушник.
Ви із честю пережили це випробування. Тепер у Вас попереду ціле життя, то ж завжди будьте разом і відповідайте один за одного".


І ще декілька фото найріднішим.

І невеличка проповідь від отця "Попереду Вас чекає іще багато випробувань. Сьогоднішнє чудо із вином, яке ми чули у Євангелії може не видається таким вже й надзвичайним, але все одно за тих обставин це є щось особливе. Так само і у вашому житті можуть бути різні ситуації, то ж просіть Богородицю, бо Вона вміє вмовляти Ісуса, бо це її Син. Не дуже охоче зробив це чудо, перше чудо, але погодився на слова Матері. ""Най Господь Бог сотворить здоров'я і спасення нововінчаним Вікторії та Мирославу на Многії і Благії літа!"Усі присутні у храмі голосно співали!


А ще подарунок від отця Всеволода.


Отець Всеволод вручив молодятам молитовник із такою красивою емблемою храму, щоб молитися разом.


А також свідоцтво про шлюб де всередині пам'ятка про клятви, які кожен із подругів давав, щоб пригадувати і не забувати те, що один одному пообіцяли перед Богом.


А ще дружбам Сергію та Світлані отець побажав многих і благих літ і можливо у тому ж складі прийти до храму на шлюб вже у якості наречених ;)


"А також молоді, якої є багато у храмі брати приклад і створити родину. Бажаю Вам знайти своє щастя і най Господь Бог сотворить вам Многії і Благії літа!'"


Свічки вже можна задути ;)


"Як і обіцяв, 3-тє многая літа буде Вашим батькам. Дякую Вам, що Ви народили таких чудових дітей і привели їх до святої Церкви. Тепер особливо моліться за них, щоб успадкувати Небесне Царство разом із ними. І най Господь Бог сотворить Вам Многії і Благії літа!"А тепер момент одягання хустини і благословення на материнство .Благословення.


А офіційна процедура підписів у церковній книзі.
Першою свій автограф поставила Вікторія.


Після неї вже її чоловік Ярослав.


І дружби також засвідчили.


Фото для молодят на згадку із отцем Всеволодом.


А тепер йдемо на вулицю, де вже усі чекають.


Ось так оплесками зустрічали новостворене подружжя.


Натомість Вікторія кидала усім солодощі ;)


Фото із батьками має бути.


І велике групове фото на згадку.


Опісля було іще багато гарних привітань із теплими словами.


Без селфі також не обійшлося.


Ну і на завершення -- фото для Ярослава та Вікторії.


Таїнство Подружжя Ярослава та Вікторії звершене. 


Стаття завершилась, але сімейне життя у молодят лише починається. 
То ж із цілого серця бажаю новоствореній сім'ї Ярослава та Вікторії завжди підтримувати один одного, любити один одного, бути щасливими і усміхненими, як у цей день, а Господь Бог най допомагає. Миру і добра Вам.

А Вам сподобалась стаття?

Чекаю Ваших коментарів ;)

Скоро побачимось у нових дописах ;)

З повагою, Ваш фотограф Роман Тупись
----------------------------------------
У Вас весілля?  Хочете "живі" фото?
Дзвоніть і не пошкодуєте:
0509787625
0678663195
----------------------------------------
Цікавить фотозйомка -- пишіть мені:

Немає коментарів: