неділю, 18 жовтня 2015 р.

M-Dates: Труба в гостях у "Лиса Микити" :)


  Привіт! Фотограф Роман Тупись тут ;)
  Сьогоднішній допис буде про чудовий музичний захід для малечі -- M-Dates: Труба, що відбувався 17 жовтня 2015 року. Фото ще свіженькі і тепленькі, тож запрошую Вас, дорогі читачі, до цікавої розповіді. Детальніше далі...
  Чудовий та цікавий захід відбувався у надзвичайному місці -- Дитячому розважально-пізнавальному клубі Лис Микита.  На вулиці була не вельми гарна погода -- дощ, похмуро і мокро... Аж ось, переступивши із племінницею Яночкою поріг клубу, все стає так яскраво, кольорово та весело. Дітки там себе почувають як вдома ;) Зараз і Ви  зможете у цьому переконатись.
 Спочатку зайшов у великий зал, де власне і відбувався концерт. Досить гарно, є невеличка сцена. Все яскраве та кольорове.. А також є... Та про це пізніше ;)


 Ось  так виглядає інша велика кімната -- просторо та файно.


І там на м'якому дивані чекає симпатичний Лис Микита. Привітався із ним і я :)


У залі також "росте" величезне казкове дерево із яблучками.


Є іще й ігровий лабіринт, де і племінниця Яночка застрягла надовго -- так їй там сподобалось. :)


Аж ось помічаю на підлозі ящірку -- вона причаїлась під деревцем і чекала моменту, щоб когось скубнути за ногу... Ну це звичайно жарти-жартами :)


А тим часом у залі, де є гарна велика сцена, комусь захотілось перевірити підлогу і трішки поповзати.


А іще ось цей хлопчик вподобав собі велику кульку ;)


Дитячі інструменти зачаїлись у кутку кімнати


На поличці багато-багато різноманітних іграшок, які теж, як і дітки чекали концерту, щоб насолодитись гарними звуками труби.


  І ось нарешті всі на місцях -- на сцену вийшов музикант.
  Грав для нас Анатолій Комар -- соліст Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії, концертмейстер групи труб.

  Перше, що нам зіграв п. Анатолій -- це був твір Jeremiah Clark -- Trumpet Voluntary.


  Під час виконання твору хлопчик Всеволод дуже захотів доторкнутись до інструменту і спробувати... Йому дуже сподобалось...


  А пан Анатолій продовжив грати.


Всі уважно слухалиІ бурхливо аплодували п. Анатолію, як він закінчив грати.


  Пан Анатолій розповів про історію інструменту. Виявляється, інструмент дуже давній -- іще із стародавніх часів. Труба колись була натуральним інструментом. Що це означає -- на ній можна було грати лише ноти натурального звукоряду і у ній не було вентилів, як у сучасній.  Вже потім у 19 столітті були сконструйовані труби із вентильним механізмом, що дозволило виконувати всі ноти хроматичної гами.


Після короткої розповіді, ми знову із дітками послухали чудову мелодійну трубу -- цього разу це була Серенада -- Ф.П. Шуберта. Це було неймовірно... Ось так.


Діткам сподобалось ;)

  Виявляється, іще й спеціальні насадки, які змінюють силу звучання труби та тембр. Їх називають -- сурдини. Ось як вони виглядають. Це лише дві із безлічі насадок -- "грибок" (названий так через свою форму гриба), а також "стрейт" (пряма насадка)


Пан Анатолій виконав один твір із використанням сурдини "грибок".Мами із дітками задоволено слухалиА хтось іще й паралельно бавився чимось


Або танцював


Чи просто із мамою поруч слухав і насолоджувався


  І знову трішки цікавої інформації від п. Анатолія.  Він розповів про те із чого ж виготовляється труба. А виготовляється вона із латуні та міді, а також використовується золоте або срібне напилення, що теж впливає на звучання інструменту.
  

Дітки із задоволенням послухали іще один твір композитора Глена Міллера -- Я знаю чому


Емоції просто зашкалювали


  А племінниця Яночка слухала концерт ось так, зручно вмостившись на файному м'якому цікавому кріслі ;)


А дівчинці і  на колінах непогано, ще й кулька є :)


Пан Анатолій зіграв іще один твір із використанням насадки "стрейт" ;)От після виконання знайшлись охочі спробувати інструмент на дотик
Пан Анатолій спеціально взяв для нас іще один різновид труби цікавої форми, щоб продемонструвати її звучання
  А опісля розказав, що на трубі вчаться грати із віку 10 років. Він і сам почав грати у 10 років. Так, як у нього батьки музиканти, то питань не виникало :)  Йому це дуже сподобалось, от і досі грає на трубі та приносить радість людям на концертах.
  Мама Юлія із своєю малечею зручно влаштувались на підвіконні.  Там спеціальне м'яке покриття, то ж зручно і м'яко було сидіти :)


Племінницю Яночку дуже все захопило -- лише подивіться на її емоції


Ось ця дівчинка так і тягнулась до труби. Хто зна, може вона колись на ній гратиме ;)


А хлопчик танцював біля мами -- звуки труби йому були до вподоби.
І під кінець дітки обступили п. Анатолія, щоб і собі доторкнутись до красивого, блискучого інструмента.

Анатолій Комар дув у трубу, а дітки тиснули на вентилі, видобуваючи різноманітні ноти.


Маса емоцій була :)
І для мами зробив фото окреме :)


Та й не обійшов увагою і Всеволода із мамою Тамарою.Ведмедик теж хотів спробувати зіграти, але не зміг доступитись, то ж залишився скромно чекати :) Потім він таки зміг (зафіксував цей момент на світлині заголовка ;) )


І фото на пам'ять ;)
  Ой.. зовсім забув.. Пан Анатолій зіграв нам іще "Прелюдію" Й.С. Баха та "Неаполітанський танець" з балету "Лебедине озеро  ".. Добре що згадав ;) 

  А як же ж без колективного фото -- Анатолій Комар та Олена Лендєл. Може із часом побачимо їх дуетом на сцені :) (це жарт :) )) )


І навіть мені вдалось отримати фото із інструментами, з чого дуже тішусь :) І дякую Олені Лендєл за цю світлину.


Щаслива Олена із двома інструментами :) Що ж іще для щастя потрібно ;)


Ну і цікаве фото для сестрички Мар'яни із гігантською усмішкою :)


  А дітки по розбігались по різних атракціях і найбільше сподобалась їм кімната професій, і кухня в тому числі. Там є все і іграшкові продукти, і мікрохвильова піч, і блендер, і сковорідка... Ніхто не залишиться голодним :) ))


    А ще ось така кімната є із автомобілями, дорогами і пожежною машиною. І там є також купа інструментів. Всім було цікаво. Лиш на одну хвилинку було там не людно, то зробив ось цю світлину.


Ось і розповіді кінець, а хто читав, той молодець :)


   Бажаю всім лише позитиву у житті :) Дякую Олені Лендєл за запрошення на цю гарну подію та організацію, пану Анатолію Комару -- за чудову гру на трубі та цікаві розповіді, а "Лису Микиті" за домашню яскраву атмосферу, безліч забавок і позитивних емоцій. Неодмінно хочеться завітати до Вас іще. Всім рекомендую!

 І неодмінно слідкуйте за новими концертами  "M-Dates - музика для найменших". Вже незабаром буде новий концерт із новим цікавим інструментом ;) Не пропустіть ;) Осінь продовжується. Створіть Вашим діткам гарний настрій, а також і собі. Відвідуйте гарні концерти!

ВСІ ФОТО можна ЗАВАНТАЖИТИ ТУТ (посилання діє до 1 листопада 2015. Як будуть проблеми із завантаженням, то пишіть)

 З повагою, Ваш фотограф Роман Тупись
----------------------------------------
  Потрібен фотограф -- пишіть:

Немає коментарів: