пʼятниця, 21 січня 2022 р.

"4 Пори Року & Christmas Joy". IV Фестиваль "Bach Contemporary" 2022. Репортаж!

 
 
    Христос Народився!
    Фотограф Роман Тупись вже знову тут як тут ;) Із ще одним музичним репортажем із  IV Фестивалю "Bach Contemporary" у Львівській національній філармонії ім. Мирослава Скорика. Цього разу мова піде про концерт "4 Пори Року & Christmas Joy", який відбувався 4 січня 2022 року. Цей концерт підготували надзвичайно талановиті музиканти: Олена Мацелюх (орган), Меланія Макаревич (фортепіано), Маріанна Лаба (сопрано), Лілія Цура (скрипка), а також художниця Ольга Куц. Це був не просто концерт, а справжнє дійство. Як все відбувалось? Детальніше далі...

    Що ж, давайте поринати у атмосферу концерту ;)

А для цього спочатку привітаємось із органом ;)


А потім із фортепіано.


Глядацький зал ще поки пустий, але незабаром це зміниться.


Ялиночка у холі філармонії додає святкового настрою.


Знайдіть фотографа у 2-х бамбульках ;)


А тут не треба нікого шукати -- просто подивіться на красивий декор на ялинці ;)


Перші глядачі вже прибувають.


І тут у холі вони мають чим зайнятись -- є гарні картини художників, які можна порозглядати.Публіки більшає із кожною хвилиною...У книзі відгуків зауважую відгук минулого концерту "Bach & Carols".


Банери спонсорів Фестивалю на своєму місці -- це  Садиба "Turul",
Нарешті прозвучав перший дзвінок, а це означає, що пора заходити в зал.


Кожен займає свої місця.


Сцена із висоти гарно виглядає.


На її фоні і сфотографуватись не гріх ;)


А хто не хоче фотографуватись, той сидить у телефоні ;)


Мега-селфі ;)


Та вже годі селфі робити -- пора концерт розпочинати.
Олена Мацелюх вже на сцені.


Першим вона виконала твір яскравий християнський гімн:

Крістофер Пардіні -- Amazing Grace


Зосередженість!


Емоційне завершення!


Поклін під оплески задоволеної публіки.


Ведуча Софія Іванова вже на сцені, то ж буде мати слово:
"Доброго вечора, шановні пані та панове! Вітаємо Вас у 2-ий день Фестивалю "Bach Contemporary". Яким величним, яскравим, знаковим твором, християнським гімном "Amazing Grace" ("Неймовірна Благодать") розпочався сьогоднішній концерт. Чудовий переклад для органу створив американський композитор Крістофер Пардіні, а виконала цей твір органістка Олена Мацелюх, яка є до речі, Артистичним директором та організатором Фестивалю "Bach Contemporary". Цей Фестиваль вже не перший рік збирає людей, які люблять музику, люблять орган і все, що із органом пов'язане. Фестиваль залучає до себе партнерів і спонсорів, яким хочемо подякувати від себе і від Вас -- це ТзОВ "Уніпроф" та  готельно-туристичний комплекс "Turul". "


"Орган -- це справжній король цього Фестивалю. До звучання органу залучаємо й інші прекрасні інструменти та чудових музикантів. Саме таких запрошує Олена Мацелюх до участі у нашому Фестивалі. У новій формі прозвучить сьогодні композиція відомого угорського композитора Белли Бартока, який був не лише талановитим композитором-новатором, а й знаменитим дослідником фольклору угорського і не тільки. Власне таке зацікавлення народною творчістю Румунії наштовхнуло його на створення наступного твору, який прозвучить за мить. Це є цикл для фортепіано "Румунські колядки", адже ми пам'ятаємо, що концерт називається "4 Пори Року & Christmas Joy" і ця радість, елементи різдвяного настрою у нашому концерті буде чимало. "


Белла Барток -- Румунські колядки
 
Виконує: Меланія Макаревич (фортепіано)


І ми поринули у магію румунського колоритного Різдва.


Слухачі заворожені.А Меланія і далі захоплювала технікою та чуттєвістю гри на фортепіано


Експресія!


І...


Яскраве завершення!


Теплі оплески не забарились


А далі у нас

М.Буркга -- Прийди, довгоочікуваний Ісусе (Come, Thou Long-Expected Jesus)Надзвичайно!


Майстерно!


Філігранно!


Чудово!


Яскраве завершення!


І подяка від глядачів!


"Різдво у кожній країні переживають по різному, але завжди незмінними є колядки -- колядки давні, колядки сучасні, колядки настроєві, колядки написані знаковими рок-музикантами. Харизматичний, один із учасників гурту "The Beatles" -- Джон Ленон, разом із своєю яскравою і дуже контроверсійною дружиною Йоко Оно також написали пісню Різдва і назвали її "Happy Christmas" ("Щасливе Різдво"). І ця пісня звучить у нашому концерті."


Джон Ленон, Йоко Оно -- "Щасливе Різдво"

Виконують: Олена Мацелюх (орган), Маріанна Лаба (сопрано)


Розпочалось все із величних тембрів органу.
Потім до нього доєднався прекрасний вокал Маріанни Лаби.

"So this is Christmas
And what have you done
Another year over
And a new one just begun
And so this is Christmas
I hope you have fun
The near and the dear one
The old and the young"A very Merry Christmas
And a happy new year
Let’s hope it’s a good one
Without any fear...""And so this is Christmas
I hope you have fun
The near and the dear one
The old and the young
 
So this is Christmas
And what have you done
Another year over
And a new one just begun""Залишаємося у настрої передчуття Різдва, але переносимося із Великої Британії трішки в минуле століття і послухаємо твори 2-х англійських композиторів.  
 
Брінлі Річардс навчався навчався у Лондоні, пізніше продовжив своє навчання у Парижі, навчався зокрема у знаменитого Фридерика Шопена. Він дуже часто друкував, видавав свої твори під псевдонімом Кароль Луї. 
 
Ще один британський композитор, також  маловідомий широкому загалу -- Самюель Батлер. Він був не лише композитором, а й письменником, філософом, мислителем, музикантом, дуже багато подорожував і залишив нам декілька цікавих думок про життя, одну з яких дозволю собі навести:"Кожне людське творіння, чи це література, чи це музика, чи живопис -- це завжди автопортрет"."


Брінлі Річардс -- Різдвяні дзвони

Виконує: Меланія Макаревич
С.Батлер -- Різдвяний вечір

Виконує: Меланія Макаревич"Наступні дві композиції, яка продовжують наш концерт, пов'язані із іменами двох відомих, фактично сучасних музикантів, напевно відомі усім.
 
Леонард Коен -- канадський співак, композитор, надзвичайно яскравий, харизматичний, із специфічним голосом, завжди мудрими піснями, переживав важкі часи. і морально не міг писати -- 5 років була перерва. З 1980-го по 1985 він не писав, не з'являвся на концертах. І от, нарешті з'явився диск, на якому була написана дуже балада про кохання і про віру. Вона отримала величезну популярність, її після Леонарда Коена виконують різні музиканти, із задоволенням слухаємо її у різних складах -- це "Алилуя".
 
А Луї Армстронг у 1967 році написав твір "Який чудовий цей світ". Король джазу, знаменитий співак створив шедевр, який вже більше 60 років, у ньому відчувається життя..."


Леонард Коен -- Алилуя

Виконують: Олена Мацелюх (орган), Маріанна Лаба (сопрано)


Слухаємо наступні твори без коментарів... нехай фото "звучать"...


Луї Армстронг -- Який чудовий світ
 
Виконують: Олена Мацелюх (орган), Маріанна Лаба (сопрано)
Завершення!


Поклін під гарячі оплески вдячних слухачів


Браво!!


"Є твори, які у період Нового року просто необхідно послухати, а якщо це сценічна вистава, то подивитися. Власне до таких належить балет П. Чайковського "Лускунчик". Новорічний настрій, новорічні пригоди, але і всім відома прекрасна музика композитора Петра Чайковського. Специфічним подарунком сьогодні буде фрагмент цього балету, а саме "Танець феї Драже".  Слухаємо"


П.Чайковський -- Танець феї Драже.

Виконують: Олена Мацелюх (орган), Меланія Макаревич (фортепіано)


А далі у нас,

В'язанка світових колядок для органу та фортепіано.

Виконують: Олена Мацелюх (орган), Меланія Макаревич (фортепіано)


Гарячі оплески наповнили зал!!!

А що ж далі. Про це нам розкаже ведуча Софія Іванова.

"Композиція, яка прозвучала, у ній ми почули наш український "Щедрик". І справді -- це є український "Щедрик" написаний Миколою Леонтовичем. У 1921 році, 100 років тому, хор Олександра Кошиця побував у Америці із гатролями, виступив у знаменитому "Карнегі Холі"  і серед творів був "Щедрик". Після цього американці настільки захопилися "Щедриком", що не просто почали його виконувати, вони підсвідомо, усвідомлюючи, що все ж таки це є українська колядка, але вважають її своєю, тобто "Щедрик" перетнув океан і зробив світову кар'єру."


"А зараз Ви вже всі напевно дуже чекаєте на знаменитий цикл, який є найбільш виконуваним твором у історії музичного мистецтва -- цикл концертів Антоніо Вівальді "Пори Року". По кількості виконань, кількості записів, кількості інтерпретацій він не має рівних. Ви напевно чули, його грають у оркестрі із солістом, і фортепіано з оркестром, і скрипка. А сьогодні така буде транскрипція -- для скрипки та органу. Це аранжування зробив відомий львівський музикант Віталій Півнов, прекрасний органіст. Для Вас виконають цей твір: скрипалька Лілія Цура і органістка Олена Мацелюх, яких вже запрошую на сцену. Але сьогодні цей твір прозвучить для Вас не просто у звичному вигляді, а прозвучить ще й візуально, оскільки Антоніо Вівальді написав цей твір дуже візуально. Він написав і описав, все що там звучить, у своїх віршах. Музика дуже зображальна. Справді, як Ви закриєте очі, послухаєте ці вірші, також почуєте і зрозумієте про що йдеться. Він зрозуміло описує чотири пори року. А починається все із весни. Ви побачите цей твір у виконанні нашої незмінної художниці цього Фестивалю -- Ольги Куц, яка живописом зобразить музику."


Оплески музикантам!!Концерт № 1, мі мажор 
"Весна" ("La primavera")

"Березень":
"На порозі весна й щебетання щасливих мелодій,
І струмки із шовковим дзюрчанням природи,
Та зчорніє враз небо мов злодій,
Громи, блискавиці.
Змовкне пташечка рання;
та й знову почне при нагоді."

"Квітень":
 "А ось, на заквітчанім полі
Серед шелесту трав насолоди
З вірним псом спить вівчар на роздоллі"

"Травень":
"Дуда пасторальна свято весни відкриває.
Німфи у танець усіх пастухів закликають
Там де весни кришталеве бринчання."
 
Налаштування...Починаємо!!!


Одразу чуємо спів пташок, дзюркотіння струмків...
Музиканти вдало це передають своєю талановитою гроюА художниця Ольга Куц талановито візуалізує музику на папері за допомогою фарб.


Геніально!


А ми слухаємо і дивимось далі без коментарів...


Настала пора гарячого "Літа"


Концерт № 2, соль мінор.
"Літо" ("L'estate") 

"Червень"
"Час палючого сонця настав
І людину, й стада, і сосну припіка.
Зозулине куку потьмяніло також
Скоро щиглика голос їй прийде у підмогу
Вітер заходу в ніжний полон заточив
Разом з вітром північним, що рве крізь пітьму.
Плач пастушка сповістив:
Не уникнути шторму і бурі"

"Липень"
"Крадеться усім тілом, 
крадеться із шиї до колін немов печерна боязнь
Боязнь громів, блискавки страшної
А мухи, мухи, полчищами...

"Серпень"
"Ах, як шкода: страхи ці мізерні
Громи й блискавки мають за ціль --
Лиш порвать колоски і понищити зерна"Що ж, добралися ми і до "Осені"

Софія Іванова зачитала наступний сонет:

Концерт № 3, фа мажор
"Осінь" ("L'autunno") 

"Вересень"
"Спів селянський і радість святкова
Добрий, вдалий врожай!
Почастують вас келихом Вакха з лікером
І завершить усю насолоду вечірню
У любові обіймах п'янкий ніжний сон".

"Жовтень"
"Усе, щоб всі забулися тим шалом, -
Повітря загартоване добром,
Й пора запрошень роздає чимало
До насолоди тим, хто звитий сном..."

"Листопад"
"Мисливці вдосвіта ідуть з рогами,
Рушницями й дають сміливим псам
За звіром гнатися його слідами;
Утомлює, жахає звіра гам
Рушниць й собак, поранений без тями
Ще рветься бігти, але гине там."


Талановито!


Підглянув із висоти за Олею Куц ;) От така краса
А ми насолоджуємось далі чуовим виконанням без коментарів...
Холодно...
Настала "Зима"

Концерт № 4, фа мінор
"Зима" ("L'inverno")

"Грудень"
"Промерзло тремтіти у вітру завіях
Пори снігової долати замети. збиваючи ноги,
А зуби, зуби цокочуть неначе підкови" 

"Січень"
"Приємним вогнем зігріватись в поко́ї
У затишку, дощ поки ставить облогу."

"Лютий"
"По льоду іти - розбирати дорогу
Уважно й повільно, бо стра́шать забої;
Ковзнутися й важко на землю упасти,
Ізнов йти на лід, біготня знов нещасна,
Аж доки розверзне той лід свої пласти;
Відчути, як двері залізні б'ють гласно
Сироко й борей, аби вирвати, вкрасти.
Така-от зима, все ж по-своєму прекрасна."


От так красиво!!


Талановито і чудово!


Неймовірна атмосфера!
І...


Завершення!


Браво!!


Задоволені артисти вклонились вдячній публіці, яка довго їх не відпускала зі сцени.Було іще виконання "на біс"


І знову гарячі оплески


А на завершення концерту -- фото на згадку ;)

Для Меланії Макаревич біля фортепіано


А також для усіх учасників концерту спільне фото

Спочатку серйозне.


А потім не дуже серйозне ;)


І ще трохи портретів у різних варіаціях і комбінаціях ;)

Для Меланії


І ще так ;)


Для Лілії Цури.


І ще таке із Оленою Мацелюх


І такДля Маріанни Лаби із Оленою Мацелюх теж має бути знимка ;)


А як же ж без фото із ялиночкою?
Правильно, ніяк :)

І на завершення, фото для директора Фестивалю-- Олени Мацелюх


Надзвичайний, яскравий, творчий та неординарний був концерт!
Дякую усім за настрій та враження!

Сподіваюся у Вас враження теж є ;)

Чекаю Ваших коментарів ;)
 
Зустрінемось у нових статтях незабаром ;)
 
З повагою, Ваш фотограф Роман Тупись
----------------------------------------
  Хочете "живі" та "душевні" фото?
Дзвоніть і не пошкодуєте:
0509787625
0678663195
----------------------------------------
Цікавить фотозйомка -- пишіть мені:

Немає коментарів: